Naturoterapia
10/01/2022

Uzdrawiająca kąpiel w dźwiękach mis i tybetańskich gongów

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Maciej Myśków

Udostępnij:

uzdrawiajaca-kapiel-w-dzwiekach-mis-i-tybetanskich-gongow

Uzdrowienie dźwiękiem jest metodą znaną od zarania dziejów i stosowaną w każdej szerokości geograficznej i w każdej kulturze. Obserwowany dzisiaj rozwój badań, wynalazki i fascynujące dokumenty potwierdzają to, czego tysiące lat temu świadomi byli mędrcy i szamani. Wiedzieli, że dźwięk nie tylko wpływa na stan ludzkich emocji i umysłu, ale w sposób fizyczny kształtuje materię i ma bezpośredni wpływ na żywy organizm.

Dźwięk ma formę fal mierzonych w cyklach na sekundę (hertz), przebiegających w jakimś rytmie. Każda komórka naszego ciała, każdy narząd jest w stanie nieustannej wibracji. Organy, które w przypadku choroby wibrują w niewłaściwym rytmie, poddane działaniu odpowiednio dobranego dźwięku, odzyskują właściwą częstotliwość i rytm.

Masaż ciała misami dźwiękowymi działa regeneracyjnie, odprężająco i stymulująco na poziomie komórkowym i atomowym naszego ciała. Fale dźwiękowe zgodne z częstotliwościami organów wewnętrznych, kości i ścięgien wchodzą z nimi w rezonans, co ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

Misy mają właściwości terapeutyczne – usuwają ból, choroby, strach, depresje, niepewność i wszelkie energetyczne blokady.

Ważnymi cechami oddziaływania masażu dźwiękiem są:

  • harmonizowanie organizmu na poziomie komórkowym;
  • szybsze osiąganie stanu głębokiego odprężenia;
  • zmniejszenie napięcia oraz usunięcie energetycznych blokad;
  • pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości, kreatywność i moc twórczą;
  • wzmocnienie sił samo uzdrawiających i odzyskanie radości życia;
  • całościowe oddziaływanie i harmonizowanie ciała, umysłu i duszy.

Podczas zabiegu koncentrujemy się na indywidualnych uwarunkowaniach każdego pacjenta.

Jak to działa?

W najprostszym przypadku stawiamy misę np. na jego dłoni i uderzamy w nią. Intensywny dźwięk przenika do wszystkich części jego ciała, powodując wibrację i ruch komórek który, przywraca jej odpowiednia częstotliwość, umożliwiając tym poczucie stanu wewnętrznego spokoju, wzrost pewności siebie i powrót do zdrowia. Różne misy stawiamy w różnych miejscach na ciele.

Wielkość i rodzaj użytych mis uzależniona jest od techniki jaka jest stosowana dla poszczególnych narządów i dolegliwości. Po uderzeniu w misę powstaje dźwięk czyli drgający ruch cząsteczek, który zdolny jest do wywołania zmian na poziomie fizycznym i emocjonalnym.

Drgania rozchodzące się w ciele wpływają na krążenie krwi i inne płyny ustrojowe oraz na całą wodę w naszym organizmie. Wibracja poprawia ukrwienie, ułatwia usuwanie toksyn poprzez poruszenie zastojów oraz przyspiesza regenerację tkanek.

Naukowcy w badaniach odkryli, że chora komórka posiada zupełnie inne częstotliwości od zdrowej. Zatem używając odpowiednich dźwięków można ją stymulować dzięki czemu przejmuje ona częstotliwości charakterystyczne dla zdrowych komórek.

U zdrowego człowieka masaż dźwiękiem wspiera rozwój harmonii wewnętrznej oraz wzmacnia siły i energię potrzebne do realizowania zadań w codziennym życiu. Stymulowana jest również jego kreatywność i twórczość. Natomiast w przypadku choroby masaż dźwiękiem pomaga przy dolegliwościach natury fizycznej, psychicznej i umysłowej oraz uwalnia stres, kłopoty i lęk.

Oddziaływanie masażu dźwiękiem jest następujące

  • poprawia ukrwienie
  • ułatwia usuwanie toksyn
  • likwiduje napięcia karku i pleców,
  • usuwa bóle głowy,
  • reguluje przemianę materii,
  • uwalnia od skurczów podbrzusza,
  • uspokaja i pogłębia oddech,
  • poprawia zdolności koncentracji.
email
Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby uzyskać dostęp do jeszcze większej ilości wiedzy.

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Holistic Med Clinic. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności .

Zobacz również

perly-ksiezniczki
Perły księżniczki
arrow_forward
jestes-niewolnikiem-slodkiego-nalogu
Dietetyka
20/12/2021
Jesteś niewolnikiem słodkiego nałogu?
arrow_forward
co-z-tym-cbd
Dietetyka
15/09/2022
Co z tym CBD?
arrow_forward
aurikuloterapia-twoje-zdrowie-w-twoim-uchu
Aurikuloterapia - Twoje zdrowie w Twoim uchu
arrow_forward